-->

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate WKF 8.06.2013 Pleszew

W sobotę 8.06.2013 szóstka młodych Fighterów z Sucholeskiego Stowarzyszenia Sportowego wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w karate WKF. Zawody były rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Karate, Wielkopolskiego Związku Karate WKF oraz Ministerstwa Sportu. W turnieju wzięło udział 230 zawodników z 21 klubów.

Od lewej: Jakub Stachowski, Nikodem Ziętek, Alek Rzepiński, Krystian Pawełko, Grzegorz Drop i Karolina Minga, reprezentanci Fightera

Zawody zakończyły się sukcesem dla Nikodema Ziętka, który w konkurencji kata żacy (10-11 lat) wywalczył brązowy medal. Trzeba tutaj dodać że Nikodem swoją przygodę z karate rozpoczął dopiero we wrześniu ubiegłego roku a w swoim dorobku posiada już kilka medali.

Nikodem na podium

Pozostali nasi zawodnicy pomimo tego, że nie zdobyli medali moga zaliczyć swój udział w Mistrzostwach do udanych. Wszystkim Fighterom dziękujemy za godne reprezentowanie naszego stowarzyszenia i życzymy dalszych sukcesów!!!

Mosina Cup 2013

W sobotę 18 maja w Mosinie odbył się już po raz trzeci turniej karate dla dzieci. „Fightera” Suchy Las godnie reprezentowało na nim 13 młodych karateków. Na turnieju rozgrywanych było 6 konkurencji w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nasi karatecy zdobyli w sumie 18 medali i tak:

• Grzegorz Drop w konkurencji fantom

Marek Świerbel z „Fightera” został ponadto najlepszym zawodnikiem zawodów!

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

II MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KARATE SHOTOKAN

Suchy Las 21.04.2013

21 kwietnia 2013 roku okazał się szcześliwy dla młodych karateków z Sucholeskiego Stowarzyszania Sportowego „Fighter”. W rozgrywanych w Suchym Lesie Mistrzostwach Wielkopolski w Karate Shotokan Fighterzy zdobyli osiem medali. W zawodach wzięło udział 25 klubów z całej Polski.  Karatecy współzawodniczyli w konkurenjach kata (forma pokazu - walki z niewidzialnym przeciwnikiem) oraz w kumite (walka). Konkurencje były podzielone ze względu na wiek oraz stopień zaawansowania zawodników, osobno dla dziewczat i osobno dla chłopców.

III miejsce – kata indywidualne pierwszy krok chłopcy 13 lat i starsi

W konkurencji  kata drużynowe dziewcząt 10-11 lat drużyna „Fightera” w składzie Nelly Urbańska, Michalina Prycka i Karolina Minga zdobyła brązowy medal.

Wszystkim startującym Fighterom serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów!

Marek Świerbel, Nikodem Ziętek i Kuba Stachowski z Fightera Suchy Las triumfowali w konkurencji kata indywidualne pierwszy krok chłopcy 11-12 lat.

Szamotuły Cup 2013

Z rogrywanych już po raz piaty zawodów Szamotuły Cup 2013 nasi karatecy z Sucholeskiego Stowarzyszenia Sportowego „Fighter” przywieźli cztery medale. Po raz pierwszy na najwyższym podium stanął Nikodem Ziętek, który  zdobył złoty medal w konkurencji kata. Również w konkurencji kata w swojej kategorii wiekowej srebro wywalczył Krystian Pawełko z sekcji Biedrusko.  Nikodem i Krystian zaczęli swoją przygodę z karate dopiero we wrześniu ubiegłego roku, więc oby tak dalej!

Sukcesem zakończyły się także zawody dla Kajetana Pawłowskiego. W konkurencji kata chłopców  zdobył on dwa brązowe medale – w swojej kategorii wiekowej oraz współzawodnicząc  ze starszymi  od siebie karatekami. To znakomity wynik dla młodego karateki. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

W zawodach w Szamotułach wzięło udział przeszło sto zawodników z klubów z Wielkopolski. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 14 zawodników. Wszyscy pokazali naprawdę wysoki poziom umiejętności. Serdecznie gratulujemy!

Dynamic Cup Murowana Goślina 16.02.2013

Sobota 15.02.2013 okazała sie szczęśliwą dla karateków z Sucholeskiego Stowarzyszenia sportowego Fighter. Z rozegranych w Murowanej Goślinie zawodach Dynamic Cup przywieźli aż 10 medali! W zawodach brało udzial przeszło 300 zawodników. Zawody rozgrywane były w następujacych konkurencjach: kihon (podstawowa forma wykonywania technik w karate), kata (układ walki z niewidzialnym przeciwnikiem), fantom (techniki karate wykonywane na  worku treningowym), kumite (walki) i tor przeszkód (sprawdzenie szybkości i zwinności zawodników). Jako pierwsi medal zdobyli Kajetan Pawłowski, Igor Dwiecki i Adrian Klejniak w konkurencji kata drużynowe chłopców. Nasza drużyna zajęła tutaj trzecie miejsce. Rewelacyjnie na zawodach wystartowali najmłodsi karatecy, którzy zaczęli swoją przygodę z karate dopiero we wrześniu ubieglego roku: Mikołaj Drygas (7 l.) zajął 3 miejsce w kategorii kihon białe pasy a Nikodem Ziętek (10 l.) zdobył brązowy medal w konkurencji kata białe pasy.  Wsród karateków ćwiczących od co najmniej roku w konkurencji tor przeszkód w swojej kategorii wiekowej medale zdobyli: Adam Siuda (8 l.) –brąz, Kajtek Pawłowski (12 l.)- srebro, Maciej Gładyś (11 l.) – srebro.  W konkurencjach kata indywidualne nasi zawodnicy stanęli dwa razy na podium: złoto zdobyła  Joanna Medycka (15 l.) i srebro Kajetan Pawłowski (12 l.). Punktem kulminacyjnym zawodów były walki, gdzie nasi również nie zawiedli: Kajtek Pawłowski  (12 l .) w znakomitym stylu zdobył złoto a Maciej Gładyś (11 l.) po bardzo trudnej walce w finale, srebro. Wszystkim zawodnikom serdecznie grautlujemy!!!

Swarzędz 16.12.2012

Dnia 16.12.12 w Swarzędzu odbyły się VII Swarzedzkie Mistrzostwa Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. W zawodach tych wzięli udział karatecy z Sucholeskiego Stowarzyszenia Sportowego FIGHTER, zarówno z grupy zaawansowanej, jak i z początkujacej. Nasi karatecy zdobyli ogółem 13 medali w konkurencjach druzynowych i indywidualnych. W kata drużynowym triumfowała drużyna dziewcząt (Michalina Prycka, Joanna Medycka, Nelly Urbańska), drużyna chłopców (Nikodem Ziętek, Kacper Kryłowicz, Adam Siuda) zajęła 3 miejsce. W konkurencjach indywidualnych na najwyższym podium stanęli: Maja Witkowska (kihon dla początkujących rocznik 2005) i Kajetan Pawlowski (kata chłopców rocznik 2000). Należy tu dodać, że Maja była najmłodszą zawodniczką startującą w swojej konkurencji. Srebrne medale wywalczyli: Kajetan Pawłowski (kumite chłopców rocznik 2000) oraz Aleksander Rzepiński (kata chłopców rocznik 2003). Brązowe medale udało zdobyć się: Adamowi Siudzie (kata chłopców  rocznik 2004), Joannie Medyckiej (kata dziewcząt rocznik 1997), Aleksandrowi Rzepińskiemu (kihon dla żółtych pasów rocznik 2003), Maciejowi Życzyńskiemu (2 brązowe medale: w kata chłopców rocznik 2005 i kihon dla poczatkujących rocznik 2005) oraz Maciejowi Gładysiowi (kumite chłopców rocznik 2001).